nshome

Styl skandynawski

Skandynawia jest jedną z najbardziej pasjonujących krain w Europie. Znana jest przede wszystkim z chłodnego klimatu, pięknej przyrody, a także jednego z najciekawszych, współczesnych stylów aranżacji wnętrz.

styl skandynawski

Styl skandynawski,  powstał w odpowiedzi na długie, ciemne i chłodne noce, które na północy zdarzają się wyjątkowo często. Rozwiązaniem tego są jasne barwy i pozbawione zbyt dużej ilości sprzętów domowych wnętrza.

kuchnia skandynawska

Ten schemat jednak już dawno wyszedł spoza Skandynawii i praktycznie na całym świecie można znaleźć wnętrza, dla których inspiracją była ta surowa stylistyka. Czym jeszcze, oprócz jasnych barw i minimalizmu charakteryzuje się styl skandynawski? Oczywiście wykorzystywaniem surowców naturalnych i pochodzących z odzysku, wszak mieszkańcy Skandynawii bardzo dbają o kwestie związane z ekologią. Z tego też powodu, wnętrza urządzane w tej stylistyce pełne są różnego rodzaju wyposażenia wykonywanego z materiałów takich jak na przykład drewno, czy ceramika.  Stylizacja inspirowana Skandynawią ma wiele zalet, jednak tą, która przemawia do najszerszego grona osób jest możliwość urządzenia wnętrz w naprawdę ciekawy sposób, nie wydając przy tym mnóstwa pieniędzy.

beauty-scandinavian-design

Dużo światła i bieli, drewniana lakierowana podłoga to kwintesencja stylu. Dodatkowy akcent industrialny w postaci lamp przemysłowych to zwieńczenie wizytówki stylu skandynawskiego, który w niezwykle trafny sposób łączy tradycję z nowoczesnością.

Per_Gunnarsson_30a514a0b1e5091d04609c244b1aeaa6

Pokoje przepełnione światłem sprawiają magnetyczne wrażenie, dbałość o detale i elementy dekoracyjne odzwierciedla charakter projektanta lub pomysłodawcy aranżacji.  *temp* W sztuce i grafice skandynawskiej wiele jest charakterystycznych elementów zdobniczych wzorowanych na naturze – wybór dodatków, akcesoriów jest ogromny ku zadowoleniu projektantów i klientów sklepów z meblami i akcesoriami skandynawskimi 😉

styl-skandynawski-grafika

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz również: http://nshome.pl/blog/styl-skandynawski opis stylu skandynawskiego na blogu sklepu nshome.pl!